Dům dětí a mládeže a školní družina Františkovy Lázně

Dlouhá 6, 351 01 Františkovy Lázně, IČ 47721880

Policejni Akademie 2017

Ve dnech od 3.7. do 14.7 proběhl ve Františkových Lázních tábor Policejní akademie.
Děti byly rozděleny do 3 oddílů. 1. oddíl se skládal z dětí předškolního věku a 1.třídy, ve 2. oddílu byly děti z 2. a 3. třídy a do 3. oddílu byly rozděleny nejstarší dětí ze 4. a 5. třídy. Během tábora se děti setkaly s různými policejními jedotkami. Při samém začátku dorazila městská policie i se svým novým Eco vozidlem, které si děti mohly prohlédnout. Většinu nadchla předváděcí akce psovodů. Velmi zajímavá byla také prohlídka Schengenbusu. Dorazila k nám i zásahová jednotka, při této návštěvě si děti mohly zkusit policejní helmu a pistole. Předposlední den jsme navštívili policejní stanici státní policie.
Hned 1. den si děti vyzkoušely fyzické a psychické zkoušky přijetí k policii, odpoledne se pokusily vyluštit zprávu v morzeovce.
Děti byly velmi nadšené z návštěvy místního bazénu, směly si vyzkoušet jízdu na tobogánu i na skluzavkách. Na den dopravní výchovy si děti přivezly kola, společně si na kolech a koloběžkách projely část Františkových Lázní. Děti jízda na kolech opravdu bavila.
Během návštěvy Mariánských Lázní nám počasí nepřálo, celý den propršelo. I přesto se výlet povedl. Navštívili jsme Miniatury, kde jsme poznávali české hrady a zámky.
Na táboře si děti vyzkoušely otisky prstů i dlaně, střelbu z luku, přetahování se pomocí lana.
Většina dětí se zdokonalila ve vybíjiné.
Dá se říct, že i přes pár zranění a komplikací se tábor vyvedl a všichni si ho užili.
Většina dětí i vedoucích si z tábora odnesla spoustu krásných zážitků a vzpomínek.