Dům dětí a mládeže a školní družina Františkovy Lázně

Dlouhá 6, 351 01 Františkovy Lázně, IČ 47721880

Pevnost Boyard Hazlov 2017

Od pondělí 3.7. se Základní škola v Hazlově proměnila v pevnost Boyard. Nastal čas, kdy se čtyři týmy odvážných táborníků rozhodly tvrdě bojovat o cenné mince, tzv. Boajáry. Celotáborová hra začíná plněním zadané indicie, kterou každé ráno dětem sdělí otec Fura.Vyluštění indicie navazuje na úkol, jehož vykonání souvisí s počtem získaných mincí. Vyvrcholením každého dne je další – odpolední část celotáborové hry – Pevnost Boyard. Týmy odcházejí na uzavřené místo ve sklepení, kde vybírají ze sudu další možný počet mincí. Sud je však naplněný nejen jimi, ale dalšími nechutnostmi. Týmy mají pouze jednu minutu, aby získaly co nejvyšší počet mincí a opustily včas místnost, která se po časovém limitu neúprosně uzavře. Mince musí být očistěné a přebrané. Před každým úkolem nesmí týmy zapomenout na svůj pokřik.
Děti hra velmi baví a těší se na další den. Mají už za sebou 5 vyřešených indicií a k nim navazující úkoly. Táborníci zatloukali hřebíky, zdolávali běh po schodech, pavoučí dráhu, vyráběli si klíče od pevnosti,… atd.

Zprávy z pevnosti :

Místo ve sklepě ,kde týmy využívají možnosti získání většího obnosu mincí je den ode dne horší a horší. Obsah sudu se totiž mění a tak táborníky vždy něco překvapí nového. Ze sklepa se ozývají hlasitější a intenzivnější výkřiky slabších jedinců ,než ve dnech předchozích. V místnosti je více pavouků, hadů, žížal, slimáků a obsah sudu je tekutější. Přesto jsou děti natěšené a na odpolední část hry netrpělivé. Nejraději by ji hrály celý den. Pevnost Boyard je hra o odvaze, hbitosti, postřehu a souhry v týmu. Děti si vyzkouší nemyslet jen na sebe.
Dnešní odpověď na indicii zněla – PROVAZ. Dopolední část hry se odehrávala v prostorách celé školy jelikož bylo venku mokro z předchozího děště. Skládala se ze čtyř úkolů při kterých se všechny týmy vystřídaly. Přišívaly se knoflíky, rozvazovaly se uzle, nafukovaly se balónky a navlékaly se tzv. špízy z korálků a špejle (tento úkol byl na čas). Nadšení opouštělo děti během chvíle ,neboť úkoly nebyly jednoduché jak se zdálo. Představa získaných boajárů (mincí) byla ale obdivuhodná a tak se všem podařilo navýšit jejich počet do svých týmových měšců.

Každý táborový den je určena služba. Děti se střídají ,takže si tuto úlohu vyzkouší všichni. Služba má za úkol kontrolovat umývárnu a wc, jestli neteče voda, jestli se nesvítí, jestli je na místech toaletní papír a mýdlo. Dále dbá na pořádek a uspořádání bot v šatně a na čistotě chodeb v táborové základně. Sleduje zda je neustále k dispozici pitný režim.

Táborové vedení